Przydatne linki

Archiwum

Pierwsza Poprzednia
Jesienny Festyn Rodzinny 2013- Łabędy- relacja

  W dniu 12.10.2013r członkowie klubu zawitali na boisku Piaskowa Dolina, gdzie wspólnie z Radą Osiedlową dzielnicy Łabędy...

        W dniu 12.10.2013r członkowie klubu zawitali na boisku Piaskowa Dolina, gdzie wspólnie z Radą Osiedlową dzielnicy Łabędy zorganizowali po raz VII- my festyn rodzinny dla mieszkańców dzielnicy. Jak co roku dopisała słoneczna pogoda.. Najpierw odbyły się konkurencje sportowe a więc piłka nożna, w sumie startowało 10 zespołów. Zawody prowadzili trenerzy ŁTS-su. Następnie odbył się turniej tenisa stołowego, startowało 13-tu zawodników, zawody prowadził kol. Sławek Dębski, a na koniec odbył się mecz koszykówki dwóch zespołów złożonych z uczestników festynu. Wszyscy otrzymali po Snyckersie lub batoniku.
       Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. Po konkurencjach sportowych odbyły się konkurencje sprawnościowe takie jak:hula-hop, rzut na odległość piłką lekarską, skakanka, rzut do celu, bieg w workach. Było też malowanie twarzy, malowanie figurek gipsowych, wspólne rysowanie na dużym arkuszu papieru. W międzyczasie odbywało się znakowanie rowerów przez Straż Miejską, pogawędka przedstawicieli policji na temat swojej pracy ze szczególnym naciskiem na przemoc w rodzinie. Natomiast Straż Pożarna nie była gorsza, i też oprócz wozu bojowego zaprezentowali sprzęt ręczny jakim posługują się w czasie gaszenia pożaru opisując jego zastosowanie.
      Festyn zgodnie z planem zakończył się o godz. 18-tej. Podsumowując należy stwierdzić, że festyn był udany, frekwencja dopisała.I tu należą się podziękowania Wydziałowi Zdrowia UM Gliwice, Radzie Osiedlowej Łabędy, Firmie Reminstal, Państwu Ożarowskim,  za ufundowanie nagród i słodyczy!!! Ja w imieniu Zarządu dziękuję nauczycielce kol. Danusi za prowadzenie konferansjerki, wszystkim członkom za duże zaangażowanie w zorganizowaniu Festynu, w szczególności Leszkowi, Januszowi, Marianowi, Waldkowi, Sławkowi, Zdzichowi, Ryśkowi, Marysi, Jadzi, Ani.
                                                     
                                          notatkę sporządził J.G.

,,Używaj życia - nie używek'' - relacja

   Urząd Miasta Gliwice, który prowadził w bieżącym roku kampanię  profilaktyczną "Używaj życia - nie używek" zorganizował jej finał w dniu 14 września na Placu Krakowskim...

     Urząd Miasta Gliwice, który prowadził w bieżącym roku kampanię  profilaktyczną "Używaj życia - nie używek" zorganizował jej finał w dniu 14 września 2013r na Placu Krakowskim.

     W imprezie zorganizowanej pod patronatem Prezydenta miasta Gliwic wzięli również w licznym gronie członkowie Klubu Abstynentów KROKUS. Razem z przedstawicielami innych orgnizacji pozarządowych  /FAMILIA, SZANSA, ARKA NOEGO/ oraz terapeutów i przedstawicieli m.in.  Urzędu Miejskiego, Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej, Izby Wytrzeźwień udzielaliśmy informacji na temat uzależnień od alkoholu i narkotyków, profilaktyce zapobiegajacej powstawaniu uzależnień, leczeniu uzależnień oraz prowadzenia zdrowego życia po zakończeniu leczenia.

    Podczas imprezy odbyło się rozdanie nagród dla uczestników konkursów organizowanych przez Miasto Gliwice. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Gwiazdą imprezy był Kabaret Smile oraz zespół Abradab. Impreza promująca trzeźwy tryb życia cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gliwic.

                                       Notatkę sporządził: Jerzy Wasik


,,Zamczysko 2013'' -Przegląd Artysycznej Twórczości Abstynenckiej

   W Olszynie k.Częstochowy w dniach 22.08-25.08.2013 odbył się już poraz XXII Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej -,,Zamczysko 2013''...

    W Olszynie k.Częstochowy w dniach 22.08 - 25.08.2013 odbył się już poraz XXII Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej -,,Zamczysko 2013''. To od lat cieszący się ogrąmną popularnością  festiwal artystyczny, nie tylko w gronie środowisk abstynenckich.
   Przekrój twórczości prezentowany pod ruinami zamku napewno zadowolił wszystkich którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.
   Tym razem pojechało z Klubu 16 osób plus 5 osób towarzyszących. Nikt kto pojechał nie żałował, było super. Ci co byli po raz pierwszy, byli pod wrażeniem! Działo się jak zwykle dużo. Występowali wszyscy Ci co mieli coś do przekazania w swych wierszach, piosenkach. Nie jeden ze słuchających uronił łezkę, nad niedolą wielu błądzących alkoholików, bo wiersze dotyczyły życia codziennego.
   Od kilku lat na scenie prezentuje swoje umiejętności wokalno-muzyczne zespół DIAMENT, a wsparcie klubowiczów i fanów dodaje oczywiście skrzydeł.

   Przegląd był okazją do przyjacielskich spotkań, zawiązania nowych wartościowych znajomości oraz dłułgich rozmów które napewno wniosły wiele radości i dobrego w nasze życie...

    Galeria ,,Zamczysko 2013''...


XV Ogólnopolskie Zawody Abstynenckie w Wędkarstwie Spławikowym- 2013

        W dniu 07.09.2013r odbyły się po raz XV-ty Zawody Wędkarskie o zasięgu ponad regionalnym. Tym razem o Puchar Prezydenta m. Gliwice. Zawody odbywaly się jak co roku na akwenie w Czechowicach k.Gliwic...
   

        W dniu 07.09.2013r odbyły się po raz XV-ty Zawody Wędkarskie o zasięgu ponad regionalnym. Tym razem o Puchar Prezydenta m. Gliwice. Zawody odbywaly się jak co roku na akwenie w Czechowicach k.Gliwic.Zapisy zaczęły się od g.7-mej. Zapisało się 34 wędkarzy min. z Kalet, Opola, Koszęcina, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Gliwic, z Tow. św. Brata Alberta z Bojkowa, Katowic, Swiętochłowic, Olkusza,. Zawody po rozlosowaniu stanowisk rozpoczęły się o g.9-tej i trwały do g.12-tej. Po długim okresie ważenia wędkarskich zdobyczy i wpuszczeniu ryb ponownie do stawu, okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła niewiasta!!! Tego jeszcze nie było! Super! Teraz czas na podanie wyników:
1-miejsce     kol Maria Szymańska    K.A"Twoja Szansa" Kalety.
2-miejsce     kol.Władysław Bulanda  K.A"Spróbuj z Nami" Świętochłowice
3-miejsce     kol.Michał Mołdrzyk       K.A"Spróbuj z Nami" Świętochłowice
Drużynowo:
1- miejsce  K.A"Twoja Szansa" Kalety
2- miejsce  K.A"Spróbuj z Nami" Świętochłowice
3- miejsce  K.A"Krokusy" Olkusz

              Nastąpiło wręczenie nagród i upominków rzeczowych do 10-go miejsca. Były to okolicznościowe kubki, materiały, broszurki o Gliwicach, smycze, długopisy. Natomiast zwycięzcy otrzymali puchary, statuetki ufundowane przez Prezydenta m. Gliwice.

     Była fasolka po bretońsku+bułeczka, kawa i cherbata, pogoda też dopisała. Z kronikarskiego obowiązku należy wymienić znamienitych gości Ruchu Abstynenckiego tj. Eugeniusza Poloczka, państwa Justynę, Krzysztofa Janeckich, którzy od lat wspierają naszą imprezę i to nie tylko dobrym słowem.

                                  Notatkę sporządził: Józef Gogoliński

    Galeria z zawodów wędkarskich...


XXI Spotkania Trzeźwościowe Licheń -2013

   ,,Zawsze mam szansę” to hasło XXI Ogólnopolskiego Spotkania Trzeźwościowego zorganizowanego w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. - LICHEŃ 2013...

          ,,Zawsze mam szansę” to hasło XXI Ogólnopolskiego Spotkania Trzeźwościowego zorganizowanego w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. - LICHEŃ 2013...

        Zakończyły się Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych w Licheniu. Do licheńskiego Sanktuarium przyjechało ponad 30 tys. uzależnionych, ich rodziny oraz przyjaciele. Każdego roku, od 21 lat, w ostatni weekend lipca spotykają się w Licheniu, aby podziękować za wszystkie lata abstynencji i prosić o siły na kolejny rok


        Nasze Stowarzyszenie Klub Abstynentów „KROKUS” z Gliwic zorganizowało po raz pierwszy tak liczny wyjazd do Lichenia dla 16 osób. Zakwaterowanie w miejscowości Grąblin- miejsce objawienia, stworzyło niezapomnianą atmosferę- wspólne ognisko, dzielenie się doświadczeniami, śpiewy przy akompaniamencie gitar spowodowały radosną, pełną ducha przyjaźni atmosferę. W czasie wyjazdu mieliśmy okazję aktywnego uczestnictwa w programie XXI Spotkań Trzeźwościowych, co zapewne zaobfituje nasze życie…


         Najliczniejszą grupę stanowili anonimowi alkoholicy. Oprócz nich byli także anonimowi uzależnieni od hazardu, papierosów, seksu i miłości, jedzenia czy kredytów. W tym roku w Licheniu po raz pierwszy odbył się mityng dla depresantów.

          Przez cały dzień na wiernych w konfesjonałach oczekiwało ponad 50 księży – marianów oraz księży gości. Do dyspozycji było także kilkudziesięciu wolontariuszy, psychologów i terapeutów uzależnień, którzy służyli rozmową i podpowiadali, jak zrobić pierwszy krok w stronę życia bez nałogu. Przez cały dzień do nabycia była także fachowa literatura dostępna w kioskach rozsianych na terenie Sanktuarium.

         Kulminacyjnym punktem 21. Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych w Licheniu była uroczysta Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 19:00, której przewodniczył bp ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Mering.

         Po Mszy św. kontynuowano poszczególne mityngi. Tegoroczne licheńskie spotkania trzeźwościowe zakończyła niedzielna Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.


Galeria Licheń-2013...


Wizyta KA Krokus na XIV-tej rocznicy: ,,Szansa Pławniowice''

  Zostaliśmy jak co roku zaproszeni przez przyjaciół z "Szansy" z Pławniowic, tym razem już na XIV- rocznicę...


     
    Zostaliśmy jak co roku zaproszeni przez przyjaciół z "Szansy" z Pławniowic, tym razem już na XIV- rocznicę!!, jak ten czas leci. Pamiętam jak byłem na III- rocznicy. Spotkanie z gośćmi zaproszonymi zaczęło się o godz.14-tej, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez społeczność ośrodka i przez terapeutów pracujących na co dzień z pacjentami.
    Nasza grupa licząca 20-osób, a więc jak zwykle bardzo liczna wręczyła prezent na który się po prostu dobrowolnie złożyła. Był to tym razem zestaw do krajania chleba lub wędlin, oczywiście okolicznościowa kartka i życzenia powrotu do zdrowia.
    Ale emocje zaczęły się już od godz.8-j, gdyż jak zwykle odbył się turniej piłkarski z udziałem naszej drużyny, gwoli ścisłości startowało 6- drużyn. Nasza drużyna zdobyła I- miejsce pokonując w finale
zespół z Mikołowa 1:0, bramka padła w ostatniej minucie meczu! Do zwycięstwa poprowadził tym razem Wiktor Aksamitowski, a denerwował się jak zwykle coach drużyny Janusz Aksamitowski.
    W uzupełnieniu :jedzenie bardzo dobre i różnorodne, dużo imprez towarzyszących min: występ teatru, bieg na 5km, spotkanie AN i AA, aukcja prac
podopiecznych ośrodka, pieniądze z aukcji przeznaczone na obóz w Tatrach.
 

                                                  Notatkę sporządzil: Józef Gogoliński

Spotkanie z Ks. Bogdanem Cofalikiem- na społeczności KA Krokus 19.04.2013

 Nasza społeczność KA krokus została zaszczycona obecnością wyjątkowego człowieka, misjonarza Ks. Bogdana Cofalika...

 

Refleksje po spotkaniu w KA Krokus w Gliwicach

 

,,Jest dobrze. Nigdy nie jest aż tak źle,aby gorzej być nie mogło.Dlatego cieszę się, że jest tak jak jest,bo przecież mogło być gorzej, ale nie jest''

To sentencja życiowa gościa naszej Społeczności Klubowej. Ksiądz Bogdan Cofalik był z nami 19.04.2013 roku.

Należy do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Pochodzi ze Śląska, z miejscowości Palowice. W młodości zajmował się uprawianiem sportu, aktywnie trenując podnoszenie ciężarów w KKS Kolejarz w Gliwicach w II lidze krajowej. Pochodzi z rodziny, w której trzech innych braci obrało sportową drogę. Wszyscy dźwigali ciężary, stając się wielce zasłużoną rodziną dla tej dyscypliny sportu. Uprawianiem ciężarów ojca Bogdana zaraził najstarszy z braci – Marian. Jednakże Bogdan sportowe sukcesy porzucił na rzecz stanu duchownego. Tak zakończyła się jego przygoda z podnoszeniem ciężarów, a  na swoim koncie miał kilka wywalczonych tytułów. Podobno miał największy talent wśród braci Cofalików. Ukończył filozofię i teologię, potem złożył śluby wieczyste. W 1987 roku przyjął święcenia kapłańskie, a dwa lata później zgłosił się do pracy na misjach. W 1989 r. wyjechał do Papui Nowej Gwinei. Do dzisiaj pracuje na Wyspie Rajskiego Ptaka, we wschodniej górskiej prowincji – Diecezji Goroka.

Relacje z ponad dwudziestoletniej posługi misyjnej zawarte są w Migawkach Misyjnych. Obecnie wydano już trzecią część Migawek opartych na przykładach z życia księdza Bogdana. Książki te opowiadają o różnych sytuacjach z życia, zachowania i postępowania chrześcijan na Wyspie Rajskiego Ptaka. Pokazują jak trudna jest praca misjonarzy, którzy własnym przykładem nauczają. Cierpliwie, w ciągłym dialogu, opierając się na zasadach dekalogu, aby pokazać, że najważniejsza jest miłość bliźniego – miłość, która nie wyrządza zła nikomu.

W czasie spotkania w Klubie poznaliśmy wyjątkowego człowieka. O ujmującym sposobie zachowania, emanującego spokojem i bardzo skromnego. Jednocześnie mądrego, wykształconego, o wielkim doświadczeniu życiowym.

Ojciec Bogdan, choć nie jest wysoki, wyglądem rzuca się w oczy. Przede wszystkim dzięki długiej brodzie zaplecionej w warkoczyk i długiemu warkoczowi. Mówi, że chciał dostosować się do Papuasów, choć wie, że gdy przyjeżdża do Polski to wygląda trochę dziwnie. Według Papuasów długa broda i włosy to symbol mądrości i mocy.

Praca na misjach jest trudna i niebezpieczna. Wiele razy ojca Bogdana zatrzymują ludzie uzbrojeni w karabiny, gdyż ciągle trwają wojny plemienne. Są one bardzo krwawe i okrutne, zbierają duże żniwo wśród ludności. Ksiądz Bogdan codziennie rozmawia z Bogiem i prosi go, żeby przeżyć kolejny dzień. Przemoc wśród tubylców to także ataki kanibali czy mordowanie kobiet- czarownic. Wielkim problemem jest szerzące się w zastraszającym tempie uzależnienie od narkotyków. Są powszechnie dostępne, bo uprawiane w przydomowych ogródkach. Chociaż za hodowanie narkotyków grozi kara (palone są całe wioski), to narkomania ogarnia coraz większe rzesze młodych ludzi.

Ksiądz Bogdan we wszystkich miejscowościach, w których prowadził misje, zaczął zakładać kluby kulturystyczne. Zainteresowanie młodych mężczyzn przeszło wszelkie oczekiwania. Zgłaszały się nawet dziewczyny. Była to jedyna forma rekreacji dla młodzieży. Obecnie ojciec Bogdan ma pod opieką – w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym i kulturystyce – 1680 osób. Jego wychowankowie uczestniczyli nawet w Olimpiadzie Papui i byli najlepsi. Przepustką do siłowni jest znajomość dekalogu i przestrzeganie „przykazań sportowca”. Często po treningu zostają i wtedy toczą się długie dyskusje o religii. Co tydzień ojciec Bogdan uczestniczy w spotkaniach z przestępcami w więzieniu. To dwie godziny umoralniające ich, aby po wyjściu z więzienia umieli żyć normalnie.

Tubylcy, z którymi pracuje, uznali ojca Bogdana za swojego. A dla białych jest to prawdziwy zaszczyt. Ubierają go nawet w swoje stroje plemienne. O Papuasach ksiądz Bogdan mówi, że to bardzo fajni ludzie, serdeczni i wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Polski ksiądz „siłacz” jest w Papui Nowej Gwinei już 24 lata. Do Polski przyjeżdża na urlop co trzy lata. Ale nie chce opuszczać Papui lub zmieniać miejsca misji. Mówi, że tam jest jego miejsce na ziemi, a ludzie dobrzy i wrażliwi, wskoczyliby za nim w ogień. Jest szczęśliwy.

 

Wszystko jest możliwe dla tego kto kocha.

Po co? Dlaczego?

Opatrywać ropiejące rany, twarze,

zdzierać nadwątlone gardło I nie dla siebie,

zupełnie nie mogę pojąć celu.

Nie szkoda Ci życia?

Siedzisz sam w tej dżungli,

harujesz w pocie czoła.

Kto Cię nagli? Kto Cię woła?

Nie mieści mi się to w głowie,

naprawdę serdecznie współczuję,

odczuwam dla Ciebie litość.

 

Uśmiechasz się, milczysz…

Powiedz – jaka jest odpowiedź?

Zaraz – czekaj – chyba zgaduję…

 

Człowieku, Tyś na serio uwierzył w MIŁOŚĆ!

 (tekst z ulotki Misjonarzy Świętej Rodziny)

     Refleksje i wspomnienia sporządziła kol. Marysia Stefanik

Galeria ze spotkania...


Relacja z turnieju - ,,Wybierz piłkę''

    Zostaliśmy zaproszeni do udziału w VI turnieju "Wybierz piłkę" O PUCHAR STOWARZYSZENIA "Szansa"...

      
   Zostaliśmy zaproszeni do udziału w VI turnieju "Wybierz piłkę" O PUCHAR STOWARZYSZENIA "Szansa". Niestety nie mogliśmy wystawić I - zespołu, gdyż organizatorzy po prostu ich nie zaprosili.
Powód - trzykrotne zdobycie I-go miejsca pod rząd w poprzednich edycjach turnieju, czyli pozbycia się "zawodowców", bo niestety ta opinia zawsze im towarzyszyła po wygranych turniejach.
W tym jest szczypta prawdy, bo np. Maks grał kiedyś w nawet w reprezentacji Polski w futsalu, ale pytam się czy to jego wina i za karę nie może reprezentować naszego klubu, reszta zespołu to dobrze rozumiejący się kolektyw. No ale dość gdybania, wiadomo organizator ma głos decydujący.
Wysyłamy do boju zespół składający się z samych 17-latków, w poprzednich latach chłopcy do bicia.
W mniemaniu Michała jednego z organizatorów mimo zapewnień, że oni nawet umieją grać i tu powiedział przez przypadek prawdę, nie dawał im szans na odniesienie sukcesu. A tu niespodzianka, z grupy wychodzą bez straty punktu. Odsyłają z bagażem 5-ciu bramek Dom Nadziei Bytom, z bagażem 3- bramek zespół "Seniors", w ćwierćfinale wygrywają 3:1 z Szansą Pławniowice i remisują 1:1 z K.A "Piątka".
Zajmują pierwsze miejsce i grają finale!!! Ja jestem szczęśliwy i wiem, że mają szanse nawet na pierwsze.
Niestety w finale ulegli zespołowi "Prawda Ostateczna" z Siemianowic Śl. 2:1, mecz był na remis, no ale szczęście uśmiechnęło do przeciwnika.
Zajeli drugie miejsce no i dobrze, bo za rok też uznano by np. że są za młodzi i nie mogą grać. A tak na poważnie, to jestem z nich i kol. Janusza dumny, bo pokazali, że skończył się czas niewiary w swoje umiejętności, zaczął się czas odnoszenia sukcesów!!!   
                                  
                                                       Notatkę sporządził: Józef Gogoliński


Spotkanie społeczności klubowej- na działce

  Tak jak w roku ubiegłym, społeczność klubowa spotkała się na działce u Jurka, obecnie v-ce prezesa naszego Klubu...

   Tak jak w roku ubiegłym, społeczność klubowa spotkała się na działce u Jurka, obecnie v-ce prezesa naszego Klubu. Pogoda nam dopisała, prażonki (specjalność Jurka) znakomite, natomiast sałatka made in Marysia doskonała, ciasta produkcji Jadzi i Zdzicha - palce lizać. Do tego kawa, herbata, woda mineralna - do wyboru i w ilości bez ograniczeń! Czego więcej do szczęścia brakuje? oczywiście uśmiechu.
Mogę zapewnić wszystkich nieobecnych, że towarzyszył nam przez cały czas. Na gitarze grał nam "zagubiony bard" Janek, wokalem popisywał się Hieronim a myśmy starali się im wtórować. Dzieląc się informacją jak minął nam tydzień, Marysia wspomniała o koledze Marku, prezesie Klubu z Pleszewa, który odszedł od nas do lepszego świata.
Uczciliśmy jego pamięć minutą ciszy, gdyż naprawdę był dobrym człowiekiem.
Dlatego kończąc Kochani, cieszmy się każdym dniem spędzonym wśród przyjaciół, bo wtedy to życie jest naprawdę bogatsze i piękniejsze.
                                Notatkę sporządził Józef Gogolinski

Rajd rowerowy z Radą Osiedlową -Sikornik

  W dniu 18.05.2013 r wspólnie z Radą Osiedlową Sikornik zorganizowaliśmy, Rajd Rowerowy trasą z Sikornika przez obrzeża oś. Kopernik, Łabędy, Czechowice z metą na polu namiotowym Ośrodka wypoczynkowego w Czechowicach...

      W dniu 18.05.2013 r wspólnie z Radą Osiedlową Sikornik zorganizowaliśmy, Rajd Rowerowy trasą z Sikornika przez obrzeża oś. Kopernik, Łabędy, Czechowice z metą na polu namiotowym Ośrodka wypoczynkowego w Czechowicach.
Na mecie czekała uczestników miła niespodzianka, gdyż wystąpił ze swoim repertuarem nasz zespół muzyczny "Diament". W przerwach odbywały się konkurencje sprawnościowe min. żółwia jazda, slalom rowerowy między drzewami!, a także bieg w workach.
O nagrody zadbała Rada Osiedlowa, był też ciepły poczęstunek, ognisko, tańce i fajna pogoda. Okazuje się, że wspólnie można wiele fajnych rzeczy robić dla mieszkańców naszego miasta. I będziemy to kontynuować!
                                       Notatkę sporządził Józef Gogoliński

AKTUALNOŚCI -2012r

 

,,BEZALKOHOLOWE WCZASY ZIMOWE Z ABSTYNECKIM BALEM  SYLWESTROWYM  W MAŁYM CICHYM K/ZAKOPANEGO w dniach od 27 grudnia   2012r do 2 stycznia 2013r.''

POŻEGNANIE STAREGO ROKU I POWITANIE NOWEGO 2013!!!
Zostawmy Staruszka w spokoju, odrzućmy pretensje i żale.
On w trudzie odchodzi i znoju, a teraz urządzamy bale.
Zostawmy Staruszka, zostawmy i dajmy mu czas na refleksje.
Niedawno był młody, postawny, lecz gorzkie odebrał lekcje.
Zbyt wiele miał tu do zrobienia, Zbyt dużo na świecie się dzieje,
Zbyt wielkie w nas były pragnienia, Zbyt duże w nas były nadzieje ...
Więc jednak pożegnać Go warto - niech nikt się już nad nim nie znęca, …
A bramę zostawmy otwartą ... niech wejdzie - Radosny Zastępca AD 2013...
Z tymi życzeniami 9 osób z naszego klubu spędziło bezpiecznie bezalkoholowe wczasy u stóp Tatr.
W trakcie pobytu każdy znalazł cos dla siebie. Nowoczesny kompleks narciarski pozwalał narciarzom poszusować na nartach do godziny 21-ej. Dla wytrwałych piechurów znalazły sie odpowiednie trasy. Zaliczyliśmy m.in. pieszą wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach, gdzie pokłoniliśmy się Matce Bożej Królowej Tatr /zwanej też Matką Bożą Jaworzyńską/. Zwolenicy "ciepełka" znaleźli go na basenach termalnych w Szaflarach. Były też wyjazdy do Zakopanego.
Wszystkie atrakcje przyćmił jednak wspaniały bal sylwestrowy w „TATRZAŃSKIM BORZE” - na Lichajówkach.
Była w tym wyjeździe i łyżka dziegdziu .... Powrót z Zakopanego samochodem w dniu 2 stycznia zajął około 8 godzin.
W tym roku znów tam pojedziemy, może w liczniejszym gronie ...?
Galeria- ,,Małe Ciche''...
Galeria- ,,Sylwester w klubie''...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
       ,,WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA-ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2013''

         Aby te Święta które są oznaką Nowej Nadziei wraz z Narodzeniem Dzieciątka Jezus, wniosły i uczymywały w naszym Życiu to Światło Betlejemskiej Gwiazdki która prowadziła trzech Króli- niech i nam ono oświetla drogę którą kroczymy, a Boże Narodzenie w każdym sercu zagości na codzień…
Radosnego, Pełnego Miłości, W Gronie Najbliższych przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęsliwego Nowego Roku 2013

Życzy zarząd i członkowie KA Krokus z Gliwic…
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          ,,Opłatek 2012''
            
            Nadchodzą, jak co roku, Święta Bożego Narodzenia, które dają nam wielką moc! Zgodnie z tradycją spotkaliśmy się w dniu 21 grudnia w Klubie, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Były wspomnienia z mijającego 2012 roku. Podzieliliśmy się swoimi radościami i troskami - co nam udało się zrealizować w minionym roku, a czego nie było nam doznać. Z nadzieją, że w 2013 roku będziemy zdrowi i niezatroskani, żegnamy stary 2012r z pewnym rozrzewnieniem,  bo bylo sporo miłych, razem spędzonych chwil do których będziemy wracali pamięcią ...
Galeria- spotkanie opłatkowe...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ,,NIKIszowiec - Wycieczka 9.12.2012r''

Początek Nikiszowca ściśle związane są z kopalnią "Giesche", która w latach 1903-1904 rozpoczęła budowę w polu "Reserve" dwóch nowych szybów "Carmer" (obecnie "Pułaski") i "Nickisch" (obecnie "Poniatowski") w celu eksploatacji nowych pokładów węgla....  Do rozpoczęcia wydobycia potrzeba było jednak znacznej siły roboczej, a sprowadzenie takowej nie było łatwe. Były to tereny leśne, gdzie nie funkcjonowały żadne osiedla ani wsie. Towarzystwo, aby przyciągnąć nową kadrę musiało najpierw zapewnić jej odpowiednie miejsce zamieszkania ....
A co zrobiono dalej dowiedzieliśmy się w niedzielę, 9 grudnia od Pani przewodnik, która oprowadziła nas po zabytkowej dzielnicy Katowic. Do tego załapaliśmy się na 5-ty już raz organizowany JARMARK NA NIKISZ-u.  Było super !!!    
Na przełomie maja i czerwca znów się tam wybierzemy, by załapać się na kolejny Jarmarki i przy okazji oprócz Nikiszowca, zwiedzić zabytkowy Giszowiec i zabytki Mysłowic.
Galeria z wycieczki...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ,,Mikołajki 2012 w Klubie Abstynentów- KROKUS w Gliwicach''


     Jak co roku tak i teraz 8-mego grudnia do naszego klubu zawitał z dalekiej Laponii św. Mikołaj. W orszaku reniferów ciągnących sanie i swoich pomocników, trochę spóźniony ok. godz: 11:30 wstąpił w progi klubu abstynenta ,,Krokus” -Gliwice. Każde z dzieci otrzymało obwitą paczkę. Zabawa była na sto dwa. W spotkaniu z Mikołajem uczestniczyło również 13-cioro dzieci z Domu Dziecka nr. 1 i nr. 3 z Gliwic.
O dziwo nikt nie dostał rózgi, choć w kuluarach mówiło się że nasz Prezes ją otrzyma, ale znów tym razem mu się upiekło:)
Ponad 50-cioro dzieci cieszyło się z prezentów- co jest zasługą prężnie działających w naszym w naszym klubie władz i społeczności.
Szczególne podziękowania należą się również sponsorom, którzy są wymienieni na stronie Klubowej.
 Galeria z MIKOŁAJEK ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 ,,Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego''


Tak jak wcześniej na naszej stronie informowaliśmy, zgodnie z planem w dniu 02.12.2012r o g. 9-tej rozpoczął się po raz XIII-ty Andrzejkowy TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR PREZYDENTA m. GLIWICE .
Startowało VII drużyn, zwyciężyła drużyna z K.A. "Odrodzenie" Bytom w składzie Waldemar Balcer, Gerard Kohut.
II- miejsce zajęła drużyna z K.A."Krokus" Gliwice, w składzie Leszek Lolo, Tadeusz Wziątek. Natomiast III- miejsce zajęła druga ekipa z Bytomia w składzie Romek Karpa i Mietek Więcko. Najlepszym zawodnikiem okazał się Waldemar Balcer, najstarszym zawodnikiem Tadziu Wziątek, a najmłodszym kol. Piotr Świerczyński z K.A."BLOK" z
Dąbrowy Górniczej. Puchary i nagrody wręczała w imieniu prezydenta, pani Osdarty z wydziału sportu i turystyki UM.
 Galeria z turnieju...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    "W soli musi być coś osobliwie świętego: jest w naszych łzach i w oceanie." /Khalil Gibran/ ,,WIELICZKA''- relacja z wycieczki...
 
Aby zrozumieć sedno tej sentencji wybraliśmy się w dniu 3 listopada do 2012 do Wieliczki. Poznawanie historii Wieliczki zaczęliśmy od zwiedzenia Kopali Soli, której początki pochodzą od ...IX wieku !!!  W czasie trzygodzinnej wędrówki z przewodnikiem podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. W czasie wędrówki w głąb Kopalni zaliczylismy około 800-set schodów. Cztero i pół kilometrowa trasa zaprowadziła nas poziom III Kopalni /135 m pod powierzchnią ziemi/, gdzie zwiedziliśmy podziemną część Muzeum Żup Krakowskich. Na górę wyjechaliśmy - na szczęście - windą. Dalej był spacer po Wieliczce, zwiedzanie Zamek Żupny z największa w kraju wystawą solniczek, kościół Świętego Klemensa, zabytkowa starówka i Rynek Główny - a na nim trójwymiarowy obraz „Solny Świat”, który powstał na płycie rynku i jest w chwili obecnej największym tego typu malowidłem 3D w Polsce. Dopadł nas tam już zmierch, więc wróciliśmy zmęczeni, ale zauroczeni miastem do autokaru w którym spałaszowalismy kanapki zabrane z domu. Kto nie był, niech żałuje i już z nami planuje ... następny wypad.
  PS. Na takie wyprawy warto zabrać zapasowe nogi, inaczej na drugi dzień ma się gwarantowane zakwasy ! A wszystko opisał "Kierownik Wycieczki" /z nadania Prezesa/ - Jurek W.
Galeria z wycieczki ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 ,,Relacja z przebiegu XXX-tej rocznicy  Klubu Abstynentów Krokus" 

                  
Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się zgodnie z planem tj. o godz.17-tej w Kościele Powyższenia Krzyża w Gliwicach. Mszę odprawił duszpasterz alkoholików ks. Bronisław z Piekar Śląskich. Po mszy wszyscy gremialnie przenieśli się do Cechu Rzemiosł Różnych, gdzie miała miejsce główna uroczystość. I tu na starcie bardzo przyjemna niespodzianka, niesamowite !,więcej było gości niż przygotowanych miejsc siedzących (120 miejsc i mało!). Na wysokości zadania stanęła ekipa techniczna w składzie: Jurek, Karol. Marian, Waldek , i dowieziono 60-krzeseł z Klubu. Jak już wszyscy zajęli miejsca, to Prezes klubu witając wszystkich, oddał głos i prowadzenie ks. Bronkowi, który w mistrzowskim stylu przy akompaniamencie swojej "magicznej" gitary wprowadził nas w podniosły nastrój. Trzymając się za ręce odśpiewaliśmy oczywiście "Prawo Miłości" i ścisnąwszy mocno dłonie przywitaliśmy się serdecznie. Nastąpiła mała przerwa i ponownie zabrał głos prezes klubu Józef Gogoliński zaczynając od przywitania gości tj. występującą w imieniu Prezydenta p. Grażynę Oszczepalińską, byłą wiceprezydent p. Renatę Caban, radną m. Gliwice p. Krystynę Sowę, p. Andrzeja Maj-Majewskiego -Familia, Gienka Poloczka- Prezesa TSKK z Katowic, Małgosię Kowalcze- Dyrektor OPiLU z Zabrza, i wszystkich zebranych gości na sali. Następnie miała się odbyć prezentacja multimedialna ukazująca dotychczasową działalność naszego Klubu przygotowana w sposób perfekcyjny przez kol. Jadwigę Kaczmarczyk. Wystarczyło tylko ją przedstawić na ekranie, wszystko było przygotowane i sprawdzone przed imprezą, niestety w najważniejszym momencie zawiódł sprzęt. W tej sytuacji nie pozostało nic innego jak przekaz ustny prezesa, starał się w sposób obrazowy przedstawić to co miał i ma do zaoferowania Klub na dzień dzisiejszy, podziękował przy okazji byłym działaczom klubu wykorzystując do tego zaproszonych gości, którzy oklaskami dziękowali im za wkład włożony w rozwój Klubu. Następnie nastąpiło coś co zawsze towarzyszy takim okazjom, wręczenie okolicznościowych tabliczek dla kol. Anny Ożarowskiej, kol. Mirosława Maja, kol .Zdzisława Kurowskiego, kol. Waldemara Wydrycha, otrzymali je za dotychczasowy wkład osobisty w działalność Klubu. I znowu pałeczkę przejął ks.Bronisław i po zaintonowaniu kilku pieśni, ni z tąd ni zowąd zaprosił żonę prezesa Elżbietę za stół prezydialny. Prezes zbaraniał, bo nie wiedział o co ks. Bronkowi chodzi. A sprawa okazała się prosta, chodziło o to, że prezes ponownie z Elą 17.08.2012r wziął Ślub! Więc było Gorzko! Gorzko! no i Sto lat.Prezes został po raz drugi zaskoczony, tym razem przez członków Klubu, którzy wręczyli mu statuetkę z podziękowaniem za pracę jaką wykonuje na rzecz Klubu. Potem zabierali głos goście, miło było słuchać ich wypowiedzi, bo były dowodem uznania dla działalności Klubu. I wreszcie tak jak na weselu podchodzili do Ani(skarbnik) i prezesa goście z innych klubów z życzeniami, były prezenty, buzi, buzi i bardzo serdeczne uściski. Część oficjalną zakończono odśpiewaniem "Barki", akompaniował oczywiście ks. Bronek.
     Dopełnieniem uroczystości była wspaniała zabawa taneczna do późnych godzin nocnych przy muzyce zespołu ,,Diament-music’’ i wstawkach muzycznych kol. ,,Dj.Tomka’’ …
Serdecznie dziękujemy uczestnikom jubileuszu za tak liczne przybycie...
Galeria  XXX-tej rocznicy...
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
,,Jesienny Festyn Rodzinny-06.11.2012'' 

                        
W dniu 06.10.2012r od g.13-tej rozpoczął się Festyn na boisku w Piaskowej Dolinie-Łabędy. Pogoda wspaniała, dzieci dopisały a organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili go z dużym profesjonalizmem. Oprawę muzyczną zapewnił tym razem Tomek i z zadania wywiązał się znakomicie. Za konkurencje plastyczne odpowiedzialna była Marysia wspierana przez Danusię i jej dwie koleżanki ze Szk.podstawowej nr.32. Pod ich okiem powstawały prace malarskie związane tematycznie z dzielnicą Łabędy. Odpowiedzialne były też za takie konkurencje jak hula-hop, bieg w workach, skakankę i żonglowanie piłką, gdzie szefem był Marian. Odbył się też turniej piłki nożnej do lat 15-tu, zgłosiło się aż siedem zespołów, też mecz koszykówki między zespołami, które powstały podczas Festynu ! Był też turniej tenisa stołowego, startowało 7-miu zawodników,a sędziował kol. Mirek. Były a jakże! słodycze i nagrody ufundowane przez UM Wydział Zdrowia, i sponsorów takich jak Rada Osiedlowa dzielnicy Łabędy, Firmy:  ROWIBUD, PRIED, NOVAR, Integracje,CERAGEM. Dlatego nagród było co niemiara a słodyczy jeszcze więcej, nikt nie odszedł z pustymi rękami. Gwoli ścisłości podaję wdg. list przybliżoną ilość uczestników około 200-osób.
Wszystkie ważniejsze wydarzenia rejestrował na kliszy kol.Waldek. Było też malowanie twarzy wdg. zamówienia milusińskich, tu swoimi umiejętnościami wykazała się kol. Jadzia.
IMPREZA NIE MOGŁABY SIĘ ODBYĆ BEZ EKIPY TECHNICZNEJ. Tu wymienię imiennie i podziękuję:
- transport - Jurek, Janusz, Leszek
- oprawa muzyczna - Tomek
- rozstawienie namiotów, wieszanie banerów itp. - Waldek, Marian, Karol, Zdzichu, Janusz, Leszek
- prowadzenie konkurencji - Marysia, Marian, Mirek, Tomek ŁTS, Łukasz ŁTS, Jadzia,Danusia SzP.32,
- zdjęcia - Waldek
- kawa,herbata czyli mini kuchnia - Kasia, Ania, Marysia, i reszta niezindentyfikowanych
 Goście zaproszeni - Radna Krystyna Sowa i przedstawicielka Rady Osiedlowej wspierali nas w kibicowaniu podczas przeprowadzania konkurencji.
Obecni byli, kol.Tereska. Tadek, Sławek, Wiesiek,- wspierali nas swoją obecnością.
 
                                                                                                            W imieniu Zarządu.
                                                                                                                   Diękuję. J.G
Galeria z festynu...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        ,,Odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Abstynenckie W Wędkarstwie   Spławikowym  ,,Trzeźwe Wędkowanie 2012'' (22.09.2012.)''


Informujemy, że zawody się odbyły i to z udziałem 31 - zawodników. Niespotykana frekwencja związana była niewątpliwie z chęcią wędkarskiego pożegnania ze św. pamięci Kaziem, który był 16 - lat temu pomysłodawcą tych zawodów. A teraz czas na wyniki, i tak I- miejsce indywidualnie zajął kol. Michał Mołdrzyk z K.A" Spróbuj z Nami". II- miejsce  kol. Rafał Górecki z klubu "Twoja Szansa" z Kalet, III- miejsce kol. Jan Leszczyński z klubu Wiktoria Radom, no i IV- miejsce kol. Władysław Bulanda z klubu "Spróbuj z Nami".
Natomiast drużynowo triumfował zespół z klubu "Spróbuj z Nami ze Świętochłowic, II- miejsce klub "Twoja Szansa" z Kalet, III- miejsce klub Wiktoria Radom.
Nagrody i puchary wręczali: Justyna i Krzysztof Janeccy - sponsorzy głównych nagród
                                     Eugeniusz Poloczek - prezes TSK -T Partner (honorowy patronat).
Nad sprawnym przebiegiem całej . imprezy czuwał organizator tj. Klub Abstynentów "Krokus".
Należy nadmienić, że była ciepła herbata, kawa a także ciepły posiłek.
 
Podziękowania prezesa K.A" Krokus".
Ja dziękuję Iwonie, Waldkowi, Stasiowi, Leszkowi, Jurkowi i sędziemu Jankowi za mobilność i sprawne przeprowadzenie zawodów.
Do zobaczenia za rok.
Plakat Zawodów Wędkarskich-szczegółowe informacje...
Galeria z zawodów...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        ,,Nowa Grupa Terapeutyczna Dla Dzieci i Młodzieży...''


Jeżeli Ty, Twoja koleżanka lub kolega cierpią z powodu picia bliskiej osoby - przyjdź na spotkanie grupy dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywać się będą w środy   o godz. 17:30. Pierwsze zajęcia już  03.10.2012r.
Grupę prowadzić będzie terapeutka Irena Ozdoba...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
             ,,Rowerowy Rajd Gwieździsty''
 
         Po raz kolejny odbył się rajd rowerowy "Ku trzeżwości". Jak zwykle nie zawiódł Mieciu z żoną z Tarnowskich Gór, zaskoczył nas jednak tym, że jego grupa powiększyła się o trzech następnych rajdowców z Tarnowskich Gór. Chwała mu za to! Nasi tym razem byli w odwrocie i nieliczna grupka była z Gliwic, ale dzielnie reprezentowała nas w konkurencjach sprawnościowych takich jak:slalom między drzewami na czas,żółwia jazda, stójka na rowerze, i na koniec bieg w workach. Były oczywiście nagrody, puchary, pamiątkowe zdjęcia i umówienie się za rok o tym samym czasie. Należy wspomnieć o doskonałym bigosie i muzyce serwowanej przez Janusza i Tomka:)
 Galeria z Rajdu... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ,,Zamczysko 2012''-Przegląd Twórczości Abstynenckiej - Olsztyn koło Częstochowy''


Tym razem na przegląd pojechała mocna grupa pod wezwaniem z zespołem "Diament" na czele. Było nas w sumie 20 osób! A zespół dał taki koncert w drugi dzień Festiwalu!, że ręce same składały się do oklasków a nogi same chciały tańczyć! Były to trzy dni niezapomnianych wrażeń o czym mówią zdjęcia zamieszczone w galerii. Zawdzięczamy to inicjatorowi Festiwalu kol. Eugeniuszowi Poloczkowi, który jak co roku czuwał ze swoją ekipą nad wszystkim. Super! Za rok powtórka z rozrywki.

Galeria z Olsztyna...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 ,,XIV Turniej Piłkarski Klubów Abstynenckich woj. Śląskiego o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice''


       W dniu 19.08.2012r odbył się po raz 14-ty Turniej Klubów Abstynenckich woj. śląskiego w futsalu o Puchar Prezydenta m. Gliwice. Turniej rozpoczął się o g.9.00 startowało tylko cztery drużyny, tak więc zagrał każdy z każdym. Zwycięzcą turnieju została drużyna K.A. "Krokus" po wygranej z zespołem GTW 3:1 w finale. Trzecie miejsce zajął zespół K.A. "Piątka" Piekary Śląskie a czwarte miejsce zespół Filia "Krokus"- Łabędy.
Każda z drużyn otrzymała okolicznościowy dyplom oraz Puchar. Prowadzona była też klasyfikacja króla strzelców, po raz pierwszy dwaj zawodnicy popisali się dużą skutecznością ,byli to: Przemysław  Minkus z drużyny K.A. "Krokus" i Robert Adamczyk z "Piątki" Piekary Śląskie - zdobyli po 6 bramek, otrzymali okolicznościowe kubki z nadrukiem i piłki. Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Bednarski z ’’Piatki" otrzymał torbę turystyczną przyszłe puszczone bramki i oczywiście kubek. Turniej zakończył się wcześniej niż zakładali organizatorzy bo o g.12.30.
Na zakończenie był ciepły poczęstunek, wspólne zdjęcia Niech żałują Ci którzy nie dojechali min. Czeladź, Bytom, Policja, Szansa i inni, którzy otrzymali zaproszenia.
Galeria z turnieju...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     ,,Uroczyste Spotkanie Społeczności Klubowej''


        Dnia 10.08.2012 odbyło się uroczyste Spotkanie Naszej Społeczności Klubowej. Uroczysty i niecodzienny charakter tego spotkania nadali zaproszeni goście.Co niektórzy byli związani z naszym stowarzyszeniem prawie od początku jego powstania. Ta Społeczność potwierdziła że każdy z byłych Sympatyków, Członków i Prezesów Klubu ,,KROKUS’’ zostawił po sobie jakiś wkład i doświadczenie procentujące w przyszłości.
Wymiana doświadczeń oraz takie wspólne spotkania wnoszą wiele dobrego w dalszy rozwój naszego Stowarzyszenia, wiec zainicjowano już takie spotkania w przyszłości. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie.
Galeria ze spotkania...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   ,,Obóz terapeutyczny w Wiśle...''


      W dniach 30.07. - 05.08.2012r odbył się obóz terapeutyczny w Wiśle Jaworniku. Uczestniczyło 10 osób plus terapeuta Stanisław Lechowicz. Pogoda wspaniała, jedzenie niezłe, warunki noclegowe bardzo dobre, a atmosfera wśród uczestników bez zarzutu. Obóz miał na celu pracę nad samym sobą w temacie poprawy stosunków między nami a najbliższymi. I to się chyba udało, w czasie zajęć była radość, smutek, uśmiech i łzy. Jest to niewątpliwa zasługa terapeuty Staszka, który potrafił uruchomić uczucia towarzyszące nam w życiu codziennym i je nazwać. W czasie pobytu odwiedziliśmy Grupę A.A"U żródła", następnie zorganizowaliśmy ognisko u Tadeusza z pieczeniem kiełbasek. Niejako, że byliśmy w czasie "Dni Beskidzkich", korzystaliśmy z ofert kulturalnych z pełną premedytacją, będąc tam gdzie tylko pozwalał nam czas. Zaliczyliśmy basen, wyjazd na Czantorię, Pałac Prezydencki, Zaporę, wizytę w Starej Chacie. Natomiast w przed ostatni dzień pobytu przyjechał nas zespół "Diament" i zagrał nam. Nie muszę, ale napiszę. Były tańce i znowu ognisko no i kiełbaski no i smutek, że to już koniec.
Galeria z Wisły...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          ,,Relacja z festynu pt. ,,BEZPIECZNE WAKACJE’’-2012
  zorganizowanego 23.06. w Gliwicach-Sośnicy przy Parafii św. Jacka''


    Godz. 8:30 - Zbiórka grupy technicznej w ilości 6 osób, tj. Krzysiek, Marian, Waldek, Józek, Jurek, Karol - rozstawienie stołów i krzeseł, przygotowanie terenu do przeprowadzenia konkurencji sportowych, rozwieszanie banerów.
godz. 9:30 - dojazd członków klubu w celu posegregowania nagród i przygotowania sceny do występów, skład grupy: Zespół Muzyczny: Leszek, Janusz i Jola, Beata; Marysia, Ania, osoby rozdzielające nagrody; Iwona i Ela zaplecze kuchenne; Jadzia - nadzór nad wolontariuszkami
punktualnie o godz 10:00 zajawką muzyczną poinformowano mieszkańców osiedla o rozpoczynającym się festynie, Festyn prowadził Józek i Aleksandra
Godz 10:20 przeprowadzenie pierwszych konkurencji sportowych pod kierownictwem Jurka ,Mariana i Pawła, konkurencje: skakanka, podbijanie piłką
godz 10:40 występ Stowarzyszenia Bractwa Białej Bramy (pokaz tańców średniowiecznych)
godz
11:00 ciąg dalszy konkurencji sportowych: hula-hop, rysowanie na asfalcie
godz 11:00 przyjazd Policji ze sznupkiem, Sznupek wyposażony w koszyk z cukierkami chodził wśród uczestników festynu
godz 11:20 PCK demonstruje jak udzielać Pierwszej Pomocy przy zranieniu ręki i głowy
godz 11:40 konkurencje sportowe: bieg w workach, slalom z piłką
godz 12:00 przyjazd Straży Miejskiej i znakowanie rowerów
godz 12:10 występ karateków z grupy "Stokrotka", zakończony rozbiciem łokciem sztapli dachówek
godz 12:30 przyjazd Straży Pożarnej i pokaz wozu bojowego
godz 12:40 występ młodych artystów uczestników festynu
godz 12:50 przyjazd przedstawiciela WOPR, pokazywał na fantomie w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy
godz 13:00 występ godzinny Zespołu Diament Music
godz 14:00 zakończenie Festynu

W formie uzupełniającej w trakcie trwania Festynu wolontariuszki malowały twarze uczestnikom.
Koleżanka Helena uczyła jak robić z papieru łabędzie i wazony, w celu przyciągnięcia uczestników przywiozła wiele swoich 'wyrobów'.
Po zakończeniu każdej z konkurencji rozdawane były nagrody, nagród w sumie było 84.

Festyn odwiedził Radny Jan Pająk i stwierdził, że bardzo fajna inicjatywa.

Pogodę zapewnił ks. Proboszcz Krzysztof a dzielnie wspierał nad w naszych działaniach Wikary Jurek

O godz 14:00 rozpalono ognisko i był poczęstunek dla wszystkich wolontariuszy i organizatorów festynu.
O godz. 15:00 zakończono oficjalnie festyn.

Festyn odbył się dzięki takim sponsorom jak:
Ufundowanie nagród:
Rowibud
Integracje 24PL
TBS I
Kolega Tomasz Sztompka - ufundowanie cukierków (17 kg)    

Galeria ,,BEZPIECZNE WAKACJE 2012''
------ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
   ,,XXI Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich – TATRY '2012”


             Ze względu na wysoki koszt 5 dniowego pobytu na Zlocie (495 zł) i brak dofinansowania ze strony Urzędu Miejskiego (brak zgody), w zlocie wzięły udział dwie osoby, tj. Iwona Winnicka i Krzysztof Tracz. Po powrocie stwierdzili, że wyjazd był udany i skorzystali z wielu ofert zaproponowanych przez organizatorów. Barwy Klubu Abstynentów reprezentował również Zespół Muzyczny "Diament Music", który wystąpił dwukrotnie na scenie ze swoim repertuarem.

----------------------------------------------------------------------------------


Turniej tenisa stołowego w Bytomiu -relacja

W dniu 13 kwietnia o godzinie 10.00 w hali BTTS "Miechowice -Silesia" Bytom-Miechowice ul.Nickla 143 A odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Prezydenta m. Bytom. Zmierzyły się z drużyny z ościennych klubów.

   W dniu 13 kwietnia o godzinie 10.00 w hali BTTS "Miechowice -Silesia" Bytom-Miechowice ul.Nickla 143 A odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Prezydenta m. Bytom. Zmierzyły się z drużyny z ościennych klubów.

 Z naszego klubu w turnieju wzięły udział trzy drużyny. Po zaciętej rywalizacji ale i w przyjaznej atmosferze nasze dwie najlepsze drużyny zajęły IV-te i V-te miejsce na 16 startujących drużyn.

 Jest dość dobry wynik jak na amatorów uprawiających tę dyscyplinę sportu, tym bardziej że turniej stał na wysokim poziomie.

  Otrzymaliśmy pamiątkowe puchary,dyplomy oraz puchar ,,Fair play'' za wystawienie drużyn typowo amatorskich z wiązanych z ruchem abstynenckim...


Trening rozwoju osobistego dla dzieci i młodzieży z grup ryzyka

 Klub Abstynentów ,,Krokus’’ w Gliwicach  informuje,że od dnia 20 luty 2013r. rozpoczynamy trening rozwoju osobistego dla dzieci i młodzieży z grup ryzyka.Spotkania odbywać się będą  w sposób cykliczny, w każdą środę o godz. 17:00  w Klubie Krokus przy ul. Daszyńskiego 28 w Gliwicach...


  Klub Abstynentów ,,Krokus’’ w Gliwicach  informuje,że od dnia 20 luty 2013r. rozpoczynamy trening rozwoju osobistego dla dzieci i młodzieży z grup ryzyka.Spotkania odbywać się będą  w sposób cykliczny, w każdą środę o godz. 17:00  w Klubie Krokus przy ul. Daszyńskiego 28 w Gliwicach.

Zajęcia grupowe przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, które cierpią z powodu picia bliskiej osoby. Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie bliskiej osoby uzależnionej. Ze względu na specyfikę programu, który może być trudnym przeżyciem emocjonalnym, oraz zakłada pracę na wglądzie we własne zasoby i doświadczenia, powinien zamykać się w przedziale wiekowym      11 – 16 lat.

Utworzenie grupy wsparcia dla dzieci i młodzieży uwikłanych w problem alkoholowy bliskiej osoby jest odpowiedzią na:

  • Zwiększającą się ilość pojawiających się problemów w związku z piciem bliskiej osoby,
    • Nieumiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych,
    • Brak grupy dla dzieci i młodzieży, które cierpią z powodu picia bliskiej osoby;
    • Potrzebę dostosowania oferty do tych oczekiwań. 

                                           Serdecznie zapraszam!

                                                                              Terapeuta: Irena OzdobaWalne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

  W dniu 15.03.2013r (piątek) o godz: 18:00 w siedzibie Klubu Abstynentów KROKUS- Gliwice, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

                                   Zarząd KA Krokus-Gliwice


  W dniu 15.03.2013r (piątek) o godz: 18:00 w siedzibie Klubu Abstynentów KROKUS- Gliwice, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

                                   Zarząd KA Krokus-Gliwice


Nowa grupa terapeutyczna

  W sobotę 23.03.2013 o godz: 18:00 rusza nowa grupa terapeutyczna przeznaczona dla osób uzależnionych i ich rodzin...

  W sobotę 23.03.2013 o godz: 18:00 rusza nowa grupa terapeutyczna przeznaczona dla osób uzależnionych i ich rodzin.Zajęcia terapeutyczne na grupie poprowadzi kolega Hieronim Paluszczak. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu

(10 spotkań do końca roku). Terminy podawane będą na bieżąco.

                                               -ZAPRASZAMY-

 


Ogólnopolski Dzień Trzeźwości -25 marca 2013r

  Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w KA Krokus Gliwice

PROGRAM OBCHODÓW

Godz. 14.00

Emisja telewizyjnego wywiadu Profesora Wiktora Osiatyńskiego w programie Grzegorza Miecugowa "Inny punkt widzenia"

Godz. 15.00

Spotkanie członków Klubu Abstynentów "KROKUS z zaproszonymi gośćmi z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości"

Godz. 16.30

"PO LATACH W KROKUSIE PRZY KAWIE"  Spotkanie z byłymi działaczami i członkami Klubu Abstynentów “KROKUS”

Godz. 18.00

Okolicznościowe spotkanie członków Klubu Abstynentów "KROKUS" oraz zainteresowanych osób z trenerem treningu umiejętności psychospołecznych.

Godz. 18.00

Emisja filmu o problematyce alkoholowej pt. LOT


Wielkanoc-2013

  ,,WESOŁEGO ALLELUJA"

,,WESOŁEGO ALLELUJA"


Turniej brydża sportowego w KA Krokus-relacja

  W dniu 23.03.2013r w Filii Klubu Abstynentów"Krokus" odbył się po raz kolejny Turniej brydża sportowego...

   W dniu 23.03.2013r w Filii Klubu Abstynentów"Krokus" odbył się po raz kolejny Turniej brydża sportowego.

Startowało 14 par. Pierwsze miejsce zajęła para reprezentująca Klub"Krokus", kol.A. Pluszewski i Z. Bujdo, uzyskali 206,40 punktów, drugie miejsce zajęła para K.S Piast Gliwice w składzie J. Szwajkosz i J. Lasota, uzyskali 184 punkty, natomiast trzecie miejsce H.Gołębiowska i M. Barański, uzyskali 177,80 punktów. Turniej przebiegał w miłej atmosferze, była kawa, herbata, ciastka. Zawody sędziował sędzia kol. Smętek Witold z Sosnowca. Nagrody ufundowała sekcja brydżowa  i tu im chwała! Natomiast puchary i dyplomy Klub Abstynentów"Krokus". Wręczenia dokonali kol. Józef Gogoliński, kol. Zdzisław Kurowski i kol. Ania Ożarowska - członkowie Zarządu i Kom. Rewizyjnej.

Na koniec podziękowania się należą całej sekcji brydżowej, za zaangażowanie w sprawnym przeprowadzeniu turnieju.


Przekaż 1% swojego podatku na rzecz gliwickich organizacji pożytku publicznego

  -pod takim hasłem z inicjatywy Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych zostały zorganizowane w dniu 12.04.2013 r. w godz. 14.00-17.00 na terenie przy Katedrze Św. Piotra i Pawła w Gliwicach mini targi...

       -pod takim hasłem z inicjatywy Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych zostały zorganizowane w dniu 12.04.2013 r. w godz. 14.00-17.00 na terenie przy Katedrze Św. Piotra i Pawła w Gliwicach mini targi podczas, których gliwickie OPP pokazały, że są aktywnymi członkami społeczności lokalnych, inicjują ciekawe przedsięwzięcia, pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów i wbrew przeszkodom „robią swoje”.
Głównymi celami "mini targów" było:
1. wsparcie gliwickich OPP w zakresie pozyskiwania środków z 1% podatku,
2. zwiększenie wiedzy podatników o możliwości i mechanizmie przekazania 1% podatku,
3. utrwalanie pozytywnego wizerunku gliwickich OPP wśród mieszkańców Gliwic.

W imprezie tej uczestniczył też Klub Abstynentów KROKUS. Na swoim stoisku prezentowaliśmy naszą działalność dla mieszkańców Gliwic, prowadzoną terapię w zakresie leczenia uzależnień, pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom. Rozdawaliśmy przechodniom materiały informacyjne nt. Naszego Klubu. Odpowiednią atmosferę akustyczną w trakcie całej imprezy zapewniałnasz zespół DIAMENT. Mamy nadzieję, że zwiększyliśmy mieszkańcom Gliwic wiedze na temat Klubu KROKUS, a Ci będą pamiętać w kolejych latach omozliwości wsparcia naszej działalności ...                                                                             Notatkę sporządził Jerzy Wasik

Galeria-foto...


Relacja z turnieju siatkówki w Katowicach

   Katowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Dwójka" z Szopienic zorganizowało 20 kwietnia 2013r w hali M.O.S.i.R  III- Trzeźwościowy Turniej Siatkarski...

Katowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Dwójka" z Szopienic zorganizowało 20 kwietnia 2013r w hali M.O.S.i.R  III- Trzeźwościowy Turniej Siatkarski.

Startowała też nasza drużyna i zajęła VI-miejsce.

Tym razem nie powtórzyliśmy sukcesu z roku ubiegłego, poziom turnieju był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z K.A."Spróbuj z nami" z Świętochłowic drugie miejsce drużyna z Bytomia a trzecie miejsce K.A."Piątka" z Piekar  Śląskich.

Turniej zorganizowany perfekcyjnie, gratulacje dla "Dwójki"!


 

Pierwsza Poprzednia

Wiadomości 161 do 177 z 177

Wspierają nas:

 

Samorząd Miasta Gliwice.

---------------------------------

Firma Rowibud

wspiera nasze poczynania

sportowe w piłce nożnej. 

---------------------------------

Hotel Restaurcja Silvia w Sośnicowicach

---------------------------------

WSPARCIE MEDIALNE:


NOWINY GLIWICKIE

---------------------------------

 CCM  radio Gliwice 93,4 FM

---------------------------------

WSPARCIE MUZYCZNE:


Zespół muzyczno-wokalny:Ważne miejsca


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            


             Klub Abstynentów "KROKUS"  44-100 Gliwice ul. Daszyńskiego 28                      
                        PKO Bank Polski r-k nr 59 1020 2401 0000 0302 0146 5798  KRS: 000 000 3074 

UA-29481104-1

 
Grupa Informatyczna Pajęczyna