Przydatne linki

Archiwum

Następna Ostatnia
Festyn Rodzinny ,,Witaj szkoło na wesoło!"


Obóz terapeutyczny w Krasnobrodzie

           W dniach od 14.06.2020r do 21.06.2020r odbył się obóz terapeutyczny w Krasnobrodzie. Uczestniczyli członkowie i sympatycy Klubu w liczbie 12 osób...


           W dniach od 14.06.2020r do 21.06.2020r odbył się obóz terapeutyczny w Krasnobrodzie. Uczestniczyli członkowie i sympatycy Klubu w liczbie 12 osób.

           Tematem wiodącym zajęć było „ Komunikacja między sobą” – czy między  innymi.  umiemy  słuchać,  co  się  kryje  pod  pojęciem  -   wiara, jak ją postrzegamy.

           Co kryje się za stwierdzeniem jestem tolerancyjny. Natomiast w wolnym czasie  nastawieni  byliśmy  na  maksymalne   zwiedzanie pięknych  okolic Roztocza   i   samego   miasta  Zamość.  Wszystko  zostało  udokumentowane na zdjęciach!!! Pogoda dopisała. Po prostu warto było!


Wyniki Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego

        Dnia   05.06.20   r.   odbyło   się   Walne   Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które przyniosło nastepujące wyniki...

      Dnia 05.06.20 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które przyniosło nastepujące wyniki:

1. Prezesem Klubu pozostał:

- Gogoliński Józef


2. Członkowie Zarządu:

- Hecel Adam

- Stefanik Maria

- Winnicka Iwona

- Dębski Sławomir


3. Członkowie Komisji Rewizyjnej:

- Ożarowski Ryszard

- Kaczmarczyk Jadwiga

- Motyl Tomasz


4. Członkowie Sądu Koleżeńskiego:

- Hecel Bożena

- Gillner Adrian

- Runke Krystyna


Startujemy


               Z dniem 04.05.2020r Klub "Krokus" jak i Filia Łabędy, zaczyna formalną działalność w       godzinach      otwarcia.      Oczywiście przy    zachowaniu    szczególnej   ostrożności w kontaktach bezpośrednich. Zapraszamy.

 
 
 
 


               Z dniem 04.05.2020r Klub "Krokus" jak i Filia Łabędy, zaczyna formalną działalność w       godzinach      otwarcia.      Oczywiście przy    zachowaniu    szczególnej   ostrożności w kontaktach bezpośrednich. Zapraszamy.

 
 
 
 

Rocznica Janusza

 

      Pisałem wcześniej o koledze Zdzichu, który miał 08.02.2020r swoją XIII - tą Rocznicę trzezwości!, teraz przyszła pora na kolegę Janusza, który 16.02.2020r obchodził 25-tą!!! Rocznicę trzezwości...

 

      Pisałem wcześniej o koledze Zdzichu, który miał 08.02.2020r swoją XIII - tą Rocznicę trzezwości!, teraz przyszła pora na kolegę Janusza, który 16.02.2020r obchodził 25-tą!!! Rocznicę trzezwości. O tym gościu mogę powiedzieć, że to następny w panteonie pozytywnie zakręconych trzezwiejących alkoholików. W Klubie od 2003r, ale w klubie bywał od 1999r, oczywiście jako sympatyk Klubu. Postać to nie tuzinkowa! Wraz z kol. Leszkiem i Jankiem stworzyli w 2004r zespół muzyczny o nazwie "Diament". Pierwszy występ publiczny w 2004r w Psarach, gdzie zagrali na prośbę nowo powstałego klubu abstynenckiego w Psarach. Występują do dziś, ale już bez Janka, który na samym   początku  opuścił  zespół.  Występują  min.  na  Zlocie  Abstynenckim w Małym Cichym, czy też w Olsztynie k. Częstochowy. W naszym Klubie w tym czasie    pełnił    funkcję    wiceprezesa   klubu.   Obecnie   jest   koordynatorem w sprawach kultury i sportu. Prowadzi drużynę piłki nożnej reprezentującej nasz klub. Jako człowiek dał się poznać z jak najlepszej strony, cechuję go duży spokój, duże poczucie humoru, nie ma dla niego rzeczy nie do rozwiązania, niesamowite umiejętności mediatorskie. Z tego wyłania się człowiek o dużym szacunku dla innych. o dużej empatii. Należy tu wspomnieć o jego żonie Eli, która Go wspiera w trwaniu w trzezwości, a synowie Wiktor i Michał reprezentują barwy klubowe w rozgrywkach tenisa, piłki nożnej itp. Dzięki niemu i ja sam przeżyłem w jego towarzystwie wiele nietypowych, fajnych sytuacji  życiowych.  Kończąc  napiszę  tak.   Fajno,  że  trafiłeś  w  nasze  progi i że w trzeźwieniu skrzyżowały się nasze drogi.


Informacja


Rocznica Zdzicha

       W Dniu Kobiet, czyli 8-marca kolega Zdzichu obchodził też, kolejną rocznicę swojej trzeżwości. W tym roku to już po raz 13 - ty! Zawsze łączymy to z imprezą związaną z obchodami Dnia Kobiet (dwa w jednym)...

       W Dniu Kobiet, czyli 8-marca kolega Zdzichu obchodził też, kolejną rocznicę swojej trzeżwości. W tym roku to już po raz 13 - ty! Zawsze łączymy to z imprezą związaną z obchodami Dnia Kobiet (dwa w jednym). W tym dniu Zdzichu serwuje ciasto własnej roboty (bardzo dobre!). W tym roku  był też tort! upieczony przez koleżankę Zdzicha, Anię. Jako kronikarz chciałbym trochę przybliżyć postać kolega Zdzicha, oczywiście tym, którzy czytają naszą stronę. Zdzichu pojawił się w klubie 13 lat temu, od razu dał się   poznać   jako   człowiek   o   dużej   empatii, czuły na   krzywdę   ludzką.   Z   zawodu   jest   elektrykiem, i to dzięki niemu wszystkie problemy w klubie jak i w życiu prywatnym naszych klubowiczów dotyczących prądu, są przez niego błyskawicznie rozwiązywane, w dodatku bezinteresownie. Przez ten czas pełnił funkcję członka Zarządu, obecnie jest członkiem Komisji Rewizyjnej, przez kilka lat jezdził do Toszka na oddział XIII - ty odwykowy, gdzie na swoim przykładzie mobilizował do trzezwienia pacjentów tego oddziału. Ważne !!!  Wspiera Go w trzezwieniu żona Tereska i córka Monika. Zdzichu zawsze podkreśla, że gdyby nie wsparcie żony Tereski i córki Moniki, to było mu bardzo ciężko wrócić do trzezwego życia. Dzisiaj jest jednym z liderów naszej klubowej społeczności. Życząć mu dużo zdrowia i dalszej wytrwałośći trzezwości, nasuwa mi się życzenie dla Was, abyście na swojej drodze spotykali jak najwięcej takich Zdzichów! Ja miałem to szczęście. Pozdrawiam i odsyłam do galerii.


DZIEŃ KOBIET 8-marca.

 

       W   dniu   08.03.2020r   w   Klubie   odbyło   się z okazji Dnia Kobiet spotkanie zaaranżowane przez mężczyzn dla miłych Pańt, będących członkiniami naszego klubu. Był okolicznościowy tort, kawa i ciacha. Całą imprezę prowadził kol. Adam,    po    spotkaniu    była   wizyta   teatrze na spektaklu "Wpuść mnie". Do następnego Roku!!!


       W dniu 08.03.2020r w Klubie odbyło się z okazji Dnia Kobiet spotkanie zaaranżowane przez mężczyzn dla miłych Pańt, będących członkiniami naszego klubu. Był okolicznościowy tort, kawa i ciacha. Całą imprezę prowadził kol. Adam, po spotkaniu była wizyta teatrze na spektaklu "Wpuść mnie". Do następnego Roku!!!


Walne Zebranie

INFORMACJA


W dniu 05.06.2020 r.

o godz. 17-tej odbędzie się

Walne Zebranie

Sprawozdawczo-Wyborcze

w siedzibie Klubu

przy zachowaniu możliwych

środków ostrożności.


OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

INFORMACJA


W dniu 05.06.2020 r.

o godz. 17-tej odbędzie się

Walne Zebranie

Sprawozdawczo-Wyborcze

w siedzibie Klubu

przy zachowaniu możliwych

środków ostrożności.OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA


Sylwester 2019

      Sylwester 2019 i przywitanie Nowego Roku 2020 w gronie przyjacół.

      Sylwester 2019 i przywitanie Nowego Roku 2020 w gronie przyjacół.


Start grup i porad prawnych


Informujemy, że w tym tygodniu startują grupy:

Sobota

* 15:00 - Grupa Wsparcia dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin 

 (wg harmonogramu-info w klubie)

Niedziela

 

* 17:00 - Grupa dla osób współuzależnionych i ofiar przemocy 

(wg harmonogramu-info w klubie)

25 styczeń

* 15:00 - Darmowe porady prawne

(godziny i dni wg harmonogramu-info w klubie)

 


Informujemy, że w tym tygodniu startują grupy:

Sobota

* 15:00 - Grupa Wsparcia dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin 

 (wg harmonogramu-info w klubie)

Niedziela

 

* 17:00 - Grupa dla osób współuzależnionych i ofiar przemocy 

(wg harmonogramu-info w klubie)

25 styczeń

* 15:00 - Darmowe porady prawne

(godziny i dni wg harmonogramu-info w klubie)


Wycieczka integracyjna na Górę Św. Anny

 

      W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 10 klubowiczów wzięło udział w wyjeździe na Górę Św. Anny. Noclegi i wyżywienie były zapewnione w Domu Pielgrzyma. Pomimo późnej pory roku pogoda była wyjątkowo przyjemna...

 

      W  dniach  od  29  listopada  do  1  grudnia  10  klubowiczów wzięło udział w wyjeździe na Górę Św. Anny. Noclegi i wyżywienie były zapewnione w Domu Pielgrzyma. Pomimo późnej pory roku pogoda była wyjątkowo przyjemna. Dzięki   temu   mogliśmy   w   sobotę   zwiedzić   Pomnik  Czynu  Powstańczego i Amfiteatr zbudowany w dawnych kamieniołomach. Po Bazylice i Muzeum oprowadził    naszą   grupę   zakonnik   tutejszego   klasztoru  Franciszkanów. W godzinach popołudniowo-wieczornych dołączyliśmy do Spotkania dla Osób Uzależnionych. Takie spotkania organizowane są co miesiąc, a więc mieliśmy możliwość   uczestniczenia   w   Mityngu  Otwartym  i  Mszy  Św.  odprawianej w intencji osób uzależnionych. W niedzielę odbyliśmy długi spacer, odwiedzając Ołtarz Papieski, Stacje Dróżek Maryjnych, Grotę Lurdzką, a potem kawiarenkę na maleńkim Ryneczku. Oprócz tego wiele ze sobą rozmawialiśmy poruszając dużo interesujących nas tematów. Spotkanie przyniosło same przyjemne wrażenia  i  wszyscy rozjechaliśmy  się  bardzo zadowoleni,  zintegrowani tym 3-dniowym pobytem w towarzystwie osób zaprzyjaźnionych.

Maria Stefanik


Spotkanie z Mikołajem 2019

 

        7 grudnia o godz. 16 przybył do naszego Klubu Święty Mikołaj. Czekało na niego ponad 40 dzieci. Święty wręczył każdemu dziecku paczkę z upominkami, czyli ze słodyczami i zabawką...

 

        7  grudnia  o  godz.  16  przybył  do  naszego Klubu Święty Mikołaj. Czekało  na  niego  ponad  40  dzieci.  Święty wręczył każdemu dziecku paczkę z upominkami, czyli ze słodyczami i zabawką. Przejęte dzieci odbierały prezenty i pozowały do zdjęć z dostojnym gościem. A potem odbyła się zabawa, w czasie której dzieci razem z rodzicami i dziadkami, słuchały świątecznych piosenek, tańczyły i oglądały otrzymane zabawki. Ciekawą oprawę muzyczną, jak co roku, zapewnił  Kolega  Janusz.   Spotkanie  zintegrowało   wszystkich   uczestników w radosnym, świątecznym nastroju.

Maria Stefanik


XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice

       W niedzielę 24 liatopada 2019 r. odbył się ,,XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice"...

   W niedzielę 24 liatopada 2019 r. odbył się ,,XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice". Turniej rozpoczął  się  po  godzinei  9  i  gralismy  w  4  grupach  po  4-5  zawodników, systemem kazdy z kazdym. Wyniki w grupach decydowały o rozstawieniu w dranbince turnieju głównego.


    Wyniki turnieju indywidualnego:

1. Ciekański Jerzy

2. Wichowski Grzegorz

3. Warzecha Wincent

 

    Wyniki turnieju drużynowego:

1. Częstochowa

2. Rybnik

3. Bytom

4. Gliwice

kliknij aby zobaczyć zdjęcia


Konkurs Plastyczny „Abstynencja drogą do wolności” 2019


Informujemy, że 22 listopada 2019r. o godz. 15.00 nastapi wręczenie dyplomów i nagród za Konkurs Plastyczny „Abstynencja drogą do wolności”.


Informujemy, że 22 listopada 2019r. o godz. 15.00 nastapi wręczenie dyplomów i nagród za Konkurs Plastyczny „Abstynencja drogą do wolności”.


Spotkanie integracyjne z Klubem i OPS-em Psary

 

Kolejne spotkanie integracyjne z zaprzyjaźnionym Klubem i OPS-em Psary.      Tym      razem      występ      piosenkarki      Renaty     Przemyk w Strzyżowicach...

 

Kolejne spotkanie integracyjne z zaprzyjaźnionym Klubem i OPS-em Psary. tym razem występ piosenkarki Renaty Przemyk w Strzyżowicach. Jak    zwykle   miłe   przyjęcie,   rozmowy   przy   kawie    i    ciasteczku z przyjaciółmi.kliknij aby zobaczyć zdjęcia


Turniej tenisa stołowego 2019

 

Organizujemy „XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów
Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice”, przy wsparciu i współpracy
Rady Osiedla Łabędy, ŚLZTS i KTS Gliwice.
Turniej   będzie   rozgrywany    w    dwóch   kategoriach,   indywidualny i drużynowy.
Turniej rozpocznie się 24-go listopada 2019r. o godz. 9.00
Miejsce: Hala Szkoły obok Centrum Kulturalno-Sportowe ŁABĘDŹ Gliwice-Łabędy,
ul. Partyzantów 25.
Zgłoszenia drużyn do turnieju prosimy kierować telefonicznie do:
Józef Gogoliński tel. 797 410 866 lub (+48)32 231 57 65
Leszek Lolo tel. 513 766 134
Szczegóły i formę turnieju precyzuje regulamin.

 

Organizujemy „XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów
Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice”, przy wsparciu i współpracy
Rady Osiedla Łabędy, ŚLZTS i KTS Gliwice.
Turniej będzie rozgrywany w dwóch kategoriach, indywidualny i drużynowy.
Turniej rozpocznie się 24-go listopada 2019r. o godz. 9.00
Miejsce: Hala Szkoły obok Centrum Kulturalno-Sportowe ŁABĘDŹ Gliwice-Łabędy,
ul. Partyzantów 25.
Zgłoszenia drużyn do turnieju prosimy kierować telefonicznie do:
Józef Gogoliński tel. 797 410 866 lub (+48)32 231 57 65
Leszek Lolo tel. 513 766 134
Szczegóły i formę turnieju precyzuje regulamin.

Regulamin


Zaproszenie na XXXVII Rocznice Klubu

 

Zapraszamy 26. 10. 2019 Na Obchody XXXVII Rocznicy Naszego Klubu.

- 18:00 Część oficjalna
- 20:00 Zabawa taneczna z jedzeniem (25 zł)

 

Zapraszamy 26. 10. 2019 Na Obchody XXXVII Rocznicy Naszego Klubu.

- 18:00 Część oficjalna
- 20:00 Zabawa taneczna z jedzeniem (25 zł)

 


Wycieczka do Złotego Stoku

 

        Dziękujemy OPS Psary za wspaniały, wspólny wyjazd do Złotego Stoku.

 

        Dziękujemy OPS Psary za wspaniały, wspólny wyjazd do Złotego Stoku. kliknij aby zobaczyć zdjęcia


Turniej piłkarski i festyn rodzinny w Łabędach 2019


       W odbywającym się 8 września  Turnieju  Piłki  Noznej  5 Osobowej U12  wzięło  udział 5 drużyn.  Pomimo  nie  najlepiej zapowiadającej się pogody  na  Naszym turnieju stawiła  się  wiekszość  z  7  zaproszonych do rywalizacji drużyn...

 

     W odbywającym się 8 września Turnieju Piłki Noznej 5 Osobowej U12 wzięło udział 5 drużyn. Pomimo  nie  najlepiej  zapowiadającej  się  pogody  na  Naszym  turnieju  stawiła  sie  wiekszość z 7 zaproszonych do rywalizacji drużyn. Ze wzgledu na niedużą liczbę drużyn turniej był prowadzony  systemem  każdy   z   każdym.   O   kolejności  decydowała  ilość  zdobytych punktów, w przypadku takiej samej liczby bilans bezpośrednich spotkań, bilans bramek, zdobyte bramki. Wyrównana w większości meczy walka i duża satysfakcja z gry druzyn ucieszyły Nas bardzo mocno. O wyrównanym poziomie drużyn może świadczyć, że pierwsze 3 druzyny miały taki sam dorobek punktowy i o kolejności decydowała mała tabelka. 4 drużyna straciła zaledwie jeden punkt do nich. Na koniec rozgrywek kolejność drużyn jest taka:

1. AP Team
2. LTS Łabędy
3. AP Team II
4. Kłodnica Zatorze
5. LTS Łabędy II

     Po  Turnieju  odbył   się   festyn   na   którym   już   pogoda  bardziej  dopisała   i   pozwoliła na   przeprowadzenie  wszystkich  zaplanowanych  gier  i  zabaw  oraz  konkurencji.  Cieszymy się, że wszyscy zaproszeni partnerzy, którzy zaprezentowali siebie i swoje umiejetności wzieli udział. Pomogli Nam w ten sposób uatrakcyjnić całą imprezę. Niektórzy również prowadzili teningi lub szkolenia   z   przydatnych  umiejętności.   Dziekujemy   wszystkim   osobom,  którzy  skorzystali z imprezy za udział zapraszamy w przyszłym roku.  kliknij aby zobaczyć zdjęcia

Daniel Paprotny


 

Następna Ostatnia

Wiadomości 1 do 20 z 177

Wspierają nas:

 

Samorząd Miasta Gliwice.

---------------------------------

Firma Rowibud

wspiera nasze poczynania

sportowe w piłce nożnej. 

---------------------------------

Hotel Restaurcja Silvia w Sośnicowicach

---------------------------------

WSPARCIE MEDIALNE:


NOWINY GLIWICKIE

---------------------------------

 CCM  radio Gliwice 93,4 FM

---------------------------------

WSPARCIE MUZYCZNE:


Zespół muzyczno-wokalny:Ważne miejsca


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            


             Klub Abstynentów "KROKUS"  44-100 Gliwice ul. Daszyńskiego 28                      
                        PKO Bank Polski r-k nr 59 1020 2401 0000 0302 0146 5798  KRS: 000 000 3074 

UA-29481104-1

 
Grupa Informatyczna Pajęczyna